Yaşam

Celil Nalçakan: Benim 13 yılda yapamadıklarımı Zeki Baba 13 saniyede yaptı

‘Poyraz Karayel’, ‘Prestij Meselesi’ ve ‘Kardeşlerim’ gibi yapımlarıyla tanınan oyuncu Celil Nalçakan, YouTube’da ‘Ne Olursan Ol, Rahat Ol’ programına konuk oldu. Nalçakan, oyunculuğa başlamasında Zeki Alasya’nın büyük rol oynadığını söyledi.

Nalçakan, “TÜRVAK bursluluk sınavına ailemden gizlice girdim ve geçtim. Babam öğrenince beni okuldan almaya geldi. Merdivenlerden inerken Zeki Alasya ile karşılaştık. Ona dedim ki” Babam, ‘Feridun Bey, oğlunuz oyuncu. İzin verirseniz şimdi yapar. Siz de keyif alırsınız. Vermezsen yaparsınız.” Siz ülkeyi terk edince yapar. Babam hemen “Tamam” dedi. Benim 13 yılda yapamadıklarımı Zeki Baba 13 saniyede yaptı.”

Oyuncunun bursunun yarısını Zeki Alasya’nın vefatından sonra ödediğini öğrendiğini belirten Nalçakan, “Zeki Alasya’nın vefatından çok sonra öğrendiğim bir gerçek var. Okula yüzde 100 bursla kabul edildiğimi sanıyordum. Döndü” Dışarı çıktım, yüzde 50 burs aldım. Zeki Baba şöyle dedi: ‘Yüzde 50’ “Ben ödeyeceğim ama bu çocuğa söylemeyeceğiz. Keşke beş saniyeliğine yanına gidip elini öpebilseydim” dedi. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

iznikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu