Haber

DP Milletvekili Haydar Altıntaş, insanların onurlu yaşamalarını sağlayacak bir maaş yasası talep etti.

Demokrat Parti İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, hükümetten, “tarifi olmayan maaş cetveli” yerine, insanların “haysiyetli ve onurlu yaşamasını” sağlayacak bir maaş kanunu çıkarmasını istedi.

Altıntaş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türk milletinin “ekonomik bunalım” nedeniyle yaşayamaz hale geldiğini iddia etti. Altıntaş, “Türkiye’de insanların bir kısmı çöplerden ekmek topluyor, bir kısmı da açıkta ve aç yatıyor” dedi.

İnsanların gelecekten umutlarını yitirdiğini ve mutluluktan uzaklaştıklarını belirten Altıntaş, vatandaşların son dönemde “nefes alamaz hale geldiğini” savundu.

Hükümetin kanun çıkarmaya yetkili olduğunu belirten Altıntaş, hükümetten “tarifi mümkün olmayan maaş cetveli” yerine insanların onurlu ve onurlu yaşamalarını sağlayacak bir maaş kanunu çıkarmasını istedi. Altıntaş, “İhtiyaç duyduğunuzda 200 yüz kez ihale kanununu değiştirebilirsiniz. O koşuşturmadan uzakta, medeni bir şekilde hangi parayı alabildiğini, enflasyonla buna nelerin eklenebileceğini bilse yazık olur mu?” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu