Haber

İran’daki çifte terör saldırısında ABD’den flaş detay! Resmi olarak iletişime geçtiler

Son dakika İran haberleri:İran’ın Kerman kentinde 103 kişinin öldüğü, 141 kişinin yaralandığı çifte terör saldırısıyla ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı.

ABD’NİN PATLAMADAN ÖNCE İRAN’I UYARIYORDUĞU ORTAYA ÇIKTI

ABD basınında ismi açıklanmayan bir yetkiliye dayandırılan haberlere göre ABD, terör örgütü IŞİD’in 3 Ocak’ta Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Kerman kentindeki türbesi yakınında gerçekleştirdiği terör saldırısı konusunda İran’ı uyardı. İran’ın 4. ölüm yıldönümü. Bu önerildi.

‘MASUM CANLARIN KAYBINI GÖRMEK İSTEMİYORUZ’

Haberde yetkili şunları söyledi: “ABD hükümetinin, hükümetleri potansiyel ölümcül tehditlere karşı uyarmak için uzun süredir yönetimler arasında uygulanan bir ‘uyarma görevi’ politikası var. Bu uyarıları kısmen terör saldırılarında masum hayatların kaybedildiğini görmek istemediğimiz için yapıyoruz.”söz konusu.

NE OLDU?

ABD’nin Irak’ın başkenti Bağdat’ta 3 Ocak 2020’de düzenlediği suikast sonucu hayatını kaybeden Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ölümünün 4’üncü yıl dönümünde düzenlenen terör saldırısında 103 kişi hayatını kaybetti. IŞİD tarafından İran’ın Kerman kentindeki mezarının yakınında. kayıp, 141 kişi de yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu