Haber

İstanbul’da Araba Hırsızlığında 3 Kişi Yakalandı

İSTANBUL’da otomobil, gösterge ve plaka çalarken 3 kişi yakalandı. Şüphelilerin toplam 174 sabıka kaydının olduğu öğrenildi.

İstanbul’da park halindeki araçlardan ‘hayalet ekran’ olarak bilinen elektronik cihazları çalan şüphelilere operasyon düzenlendi. Birçok ilçede hırsızlık yaptığı öğrenilen şüphelilerin bazı durumlarda güvenlik kameralarına yakalandığı belirlendi. Park halindeki otomobillere başka bir araçla yaklaşan şüpheliler, birkaç dakika içinde hırsızlığı tamamladı. Daha sonra hızla kaçtıkları görüldü.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmayla şüphelileri tespit etti. Önceki gün sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda, şüpheliler Çetin D. (25), Seyit Ö. (31) ve Özden B. (41) gözaltına alındı. Şüpheliler arasında Çetin D.’nin 112, Seyit Ö.’nün ise 112 çocuğu bulunuyordu. 21 tane vardı,

ve Özden B.’nin ise 41 sabıka kaydının olduğu belirlendi. Polisin yaptığı inceleme sonucunda 4 otomobil hırsızlığı, 32 otomobil hırsızlığı ve 3 plaka hırsızlığının faili olduğu belirlenen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüpheliler Çetin D. ve Seyit Ö. Tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Özden B. isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu