Haber

Mardin’de eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen kadın toprağa verildi

MARDİN’in Artuklu ilçesine bağlı kırsal Dara Mahallesi’nde cuma günü kız çocuğu dünyaya getiren ve dün taburcu olduktan sonra evinde eşi Şiyar Ecevit (28) tarafından bıçaklanarak öldürülen Vafta Ecevit (25), toprağa verildi. Eşini 17 bıçakla yaralayarak öldüren tutuklu Şiyar Ecevit adliyeye sevk edilirken Baro Başkanı Avukat İsmail Elik, “Maalesef dün gece baro çalışanlarımızdan birinin kız kardeşi 17 kez ve vahşice bıçaklandı. Kadın cuma günü yeni doğum yapmıştı, adam muhtemelen madde bağımlısıydı ve “Bu cinayeti madde kullanarak işledi” dedi.

Olay, dün akşam saatlerinde Artuklu ilçesine bağlı kırsal Dara Mahallesi’nde meydana geldi. Cuma günü Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kız çocuğu dünyaya getiren Vatfa Ecevit, dün taburcu edildi. Evine gelen Vatfa Ecevit, henüz belirlenemeyen bir nedenle tartıştığı eşi Şiyar Ecevit tarafından defalarca bıçaklanarak ağır yaralandı. Olayın ardından Şiyar Ecevit durumu yakınlarına bildirdi. Eve gelen yakınları, Vatfa Ecevit’i kanlar içinde görünce jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Şiyar Ecevit gözaltına alınırken, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Vatfa Ecevit ise doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Vatfa Ecevit’in naaşı otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı. Otopsinin ardından iki çocuk annesi Vafta Ecevit’in naaşı, yakınlarının gözyaşlarıyla kırsal Dara Mahallesi’nde toprağa verildi. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan Şiyar Ecevit, adliyeye sevk edildi.

‘ARTUKLU’DA SON AYDA İKİNCİ KADIN CİNAYETİ İŞLENDİ’

Cenazeye katılan Mardin Barosu Başkanı Avukat İsmail Elik, “Maalesef dün gece bir baro çalışanımızın kız kardeşi 17 yerinden bıçaklanarak hunharca öldürüldü. Kadın cuma günü yeni doğum yapmıştı ve Adamın muhtemelen uyuşturucu bağımlısı olduğu ve bu cinayeti madde kullanarak işlediğini belirten Artuklu, son bir ay içinde “Bu Türkiye’de işlenen ikinci kadın cinayetidir. Kadına yönelik cinayetlerin her geçen gün artması hepimizin sorumluluğudur. Kadın cinayetlerinin görmezden gelinmesi artık kabul edilemez. Böyle devam ederse maalesef her geçen gün artarak devam edecek” dedi.

senirkent-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu