Haber

Mustafakemalpaşa otizm cafe için imzalar atıldı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, otizmli bireylerin yüzünü güldürecek bir projeyi daha hayata geçirdi. Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda müjdesi verilen Otizm Kafe için ilk imzalar atıldı.

BEBKA 2023 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Toplumsal Gelişimi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hibe almaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesi, “Mustafakemalpaşa’da Sosyalleşip Gelişiyoruz, Dezavantajları Birlikte Aşarız” konulu törenle düzenlendi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Otizm Cafe, otizmli bireylerin topluma kazandırılması ve sosyalleşmelerinin sağlanması amacıyla ilçenin en uğrak yerlerinin ortasında yer alan Çağlayan Parkı’na kurulacak. Herhangi bir kar amacı gütmeden.

OTİZM KÖYÜNE HAZIRLANIYORUZ

BEBKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Görüşmenin ardından Muhammed Zeki Durak ile projeye imza atan Önder Kanar, “Otizm Kafe’nin temellerini atmak için BEBKA’dayız. Otizmli bireylerimizin buluşacağı bir alan oluşturmak için ilk adımlarımızı attık. Çağlayan Park’ın bulunduğu bölgede sosyalleşebiliriz.Amacımız bu projenin ilk adımı olan Otizm Köyü oluşturmak.Çağlayan Park’ı yeniden canlandırıyoruz.İlçemize hayırlı olsun, ne kadar olursa ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz. projeler.Rabbim ilçemize, milletimize, devletimize zarar vermesin.” diye açıklamalarda bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

altinorduajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu