Haber

Son Dakika Haberi: Irak’ın kuzeyine hava operasyonu! Terör örgütüne ait 15 hedef etkisiz hale getirildi

Irak’ın kuzeyinde Hakurk’a yönelik düzenlenen hava operasyonunda aralarında sorumlu teröristlerin de bulunduğu 15 hedef imha edildi.

IRAK’IN KUZEYİNE HAVA OPERASYONU

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK terör örgütüne yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Son olarak Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen hava operasyonunda çok sayıda terörist ve terör hedefi imha edildi.

Operasyonun ayrıntılarını paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, “İnlerini yok etmeye devam edin!” Notunu düşürdü. Bakanlık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “PKK/KCK ve diğer terör unsurlarını etkisiz hale getirerek, Irak’ın kuzeyinde halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını ortadan kaldırmak ve sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla; öz hedeflerimiz doğrultusunda; Birleşmiş Milletler Şartı’nın 51. Maddesinden doğan savunma hakları.” 4 Kasım 2023 günü saat 19.30’da Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesindeki terör hedeflerine yönelik hava operasyonu düzenlendi. Toplam 15 hedef imha edildi.

Gerçekleştirilen operasyonda yerli ve milli mühimmat azami miktarda kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Asil milletimizin kalbinden çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, vatanımızın ve milletimizin bekası ve güvenliği için terörle mücadeleyi geçmişte olduğu gibi kararlılıkla, tek bir terörist kalmayıncaya kadar sürdürecektir.

Bu operasyon sırasında; “Masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıkların ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu