Teknoloji

Apple’ın merakla beklenen uygulaması sonunda yayınlandı, Apple Music Classic yayında

Apple’ın klasik müzik uygulaması Apple Müzik Klasik , sınırlı sayıda bölgede olmasına rağmen, sonunda kullanılabilir hale geldi. Malezya, Tayland, Filipinler ve Vietnam gibi bazı Asya ülkelerindeki iPhone kullanıcıları yeni müzik uygulamasını kullanmaya başladı.

Apple Music Classical, Apple’ın 2021’de satın aldığı klasik müzik akışı hizmeti Primephonic’e dayalı . Bu bağımsız uygulama, Primephonic’in çalma listelerini ve ses içeriğini, arama işlevini, meta verilerini ve daha fazlasını barındırır. 5 milyondan fazla klasik müzik modülü sunan uygulama, iOS 15.4 ve üzeri sürümlerde standart olarak sunuluyor. Ek ücret ödemeden Apple Music aboneliğiyle sunulur.

Uygulamanın amacı, Apple Music’in klasik müzik kitaplığını daha düzenli hale getirmek olarak açıklanıyor. İşte uzamsal sesi destekleyen binlerce kayıt ve 192 kHz/24 bit yüksek çözünürlüklü kayıpsız ses elde edersiniz.

Kullanıcı arayüzü, klasik müzik meraklılarının besteci, parça, orkestra şefi ve hatta katalog numarasına göre arama yapmasına olanak tanır. Şu anda, uygulama İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dahil olmak üzere yedi dilde mevcuttur.

Ancak, uygulamayı kullanmak için her zaman internet bağlantısı gerekir. Başka bir deyişle, çevrimdışı dinleme artık yok. Ek olarak uygulaması iPadOS’ta çalışmıyor.Bu, şu anda tabletler için iyi bir şekilde optimize edilmediği anlamına geliyor.

haber-kumru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu